al. Wojska Polskiego 36 Jelenia Góra

 

Jeleniogórski teatr dramatyczny, otwarty w 1904 roku, obecnie największa instytucja kultury w regionie. Organizator festiwali, spotkań i przedstawień teatralnych.

ul. J. Matejki 28 Jelenia Góra

Działające od 1914 roku muzeum, posiada największe w kraju zbiory szkła artystycznego. Muzeum posiada trzy oddziały:
– Dom Carla i Gerharta Hauptmanów w Szklarskiej Porębie
– Muzeum – Zamek Bolków
– Muzeum Historii i Militariów

ul. Cieplicka 11A Jelenia Góra

Muzeum utworzone i udostępnione w 1954 roku, od wielu lat prowadzi działania związane z edukacją ekologiczną dla regionu jeleniogórskiego i Dolnego Śląska. Jest jedyną samodzielną, tego typu instytucją w Polsce.

ul. Michałowicka 32 Jelenia Góra

Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna” mieści się w willi niemieckiego pisarza i laureata nagrody Nobla z 1912r. – Gerharta Hauptmanna. Muzeum udostępnia do zwiedzania sale muzealne związane z twórczością Gerharta Hauptmanna.

ul. Piłsudskiego 60 Jelenia Góra

Orkiestra Symfoniczna została założona w 1964 roku przez Stefana Strahla. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli aktywnego życia kulturalnego regionu i koncertową wizytówką Jeleniej Góry.

ul. 1 Maja 60 Jelenia Góra

Jeleniogórskie Centrum Kultury powstało w 2002 roku w wyniku połączenia Miejskiego Ośrodka Kultury i Regionalnego Centrum Kultury.
JCK jest organizatorem szeregu projektów o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i rozrywkowym.

ul. K. Trzcińskiego 12 Jelenia Góra

Instytucja kultury, organizująca warsztaty oraz zajęcia pozalekcyjne dla dzieci,młodzieży i dorosłych. Przy instytucji działa teatr i galerie. Osiedlowy Dom Kultury jest organizatorem festiwalu filmowego „Zoom Zbliżenia”.

ul. Długa 1 Jelenia Góra

To galeria sztuki współczesnej założona w 1976 roku. Galeria prowadzi działalność wystawienniczą, edukacyjną oraz wydawniczą. Galeria prezentowała prace m.in. M. Abakanowicz, Z. Beksińskiego, A. Mleczko i wielu innych, również artystów tworzących w regionie.

ul. Teatralna 1 Piechowice-Michałowice

Autorski, kameralny teatr, Teatr Nasz założony został w roku 1991 roku przez małżeństwo zawodowych aktorów Jadwigę i Tadeusza Kutów, jest jednym z pierwszych prywatnych teatrów utworzonych w Polsce. Organizowane są w nim szczególne przedstawienia teatralne ale również i autorskie koncerty w których występują nietuzinkowi artyści.